«Свобода» підпрацьовує «рекламним агентом» у одіозного місцевого олігарха (фото)

Андріян Гутник, депутат Львівської міської ради від партії ВО «Свобода», яка на словах позиціонує себе як непримиренний борець з олігархатом, відвідав відкриття гірськолижного комплексу місцевого «цигаркового барона», виклав у соцмережах відверто рекламний пост і навіть похизувався фото із Григорієм Козловським. Примітно, що цю публікацію «лайкнули» чимало його [Гутника] однопартійців.

Справді, 27 січня у Винниках, що біля Львова, відкрили новий гірськолижний комплекс Emily Resort. Власником цього відпочинкового комплексу є депутат ЛОР від партії «Європейська солідарність» скандальний місцевий олігарх Григорій Козловський.

Проте мешканці Винник не забули, яким чином відбувалось будівництво цього комплексу. Про це навіть у коментарях під дописом Андріяна Гутника згадала Ірена Бойчук.

Зазначимо, що будівництво гірськолижного комплексу Emily Resort також відбувалось зі скандалами, хабарями та незаконною вирубкою лісу. За даними аналітичної системи YouControl, за адресою, де розташований Emily Resort, зареєстроване ТОВ “Маріївка Медікал енд Термал Спа”. Компанія зареєстрована у 2018 році, основний вид діяльності − загальна медична практика. Кінцевими бенефіціарами є Григорій Козловський, його дружина Юлія Козловська, Маланія Козловська та Софія Максимець, а керівником − Юлія Козловська.

Нагадаємо, що у 2018 році У Винниківському озері спустили усю воду через будівництво дитячо-юнацького спортивного табору з реабілітаційним санаторієм та об’єктами спортивної інфраструктури навколо нього. Ще у кінці 2017 року Винниківська міська рада дозволила ТОВ “Краківський Ринок” створити на території Винниківського озера відпочинкову базу ТОВ “Академія Футболу”, власником якої є депутат тоді ще Львівської міської ради Григорій Козловський.

У 2020 році біля Винниківського озера планували збудувати 12 котеджів з медпунктом, а також підвести трамвайний маршрут зі Львова.

У березні 2020 року місцеві мешканці та журналісти повідомили про масову вирубку у лісі біля Винниківського озера. У Державну екоінспекцію, Агентство водних та лісових ресурсів України зверталася і народна депутатка Наталія Піпа.

ТзОВ «Академія футболу» у 2018 році отримала право користування ділянкою розміром 19 га лісу. На цьому місці збудували три лижні траси. ДП «Львівське лісове господарство» провело рубку лісу у 23 кварталі, виділах 18, 19, 20, 22, 23, 28 на ділянці площею 4,6 га, а загальна сума збитків становить 2 662 362 гривень.

Натомість під час засідання сесії Львівської міської ради Григорій Козловський обіцяв, що компенсація за вирубку дерев становитиме майже 10 мільйонів гривень та на території висадять нові унікальні дерева. Проте наразі все так і залишилось «в усній формі».

До слова, Григорій Козловський володіє “Гранд Готелем” (проспект Свободи), також є власником готельно-ресторанного комплексу “Святослав”, пивного ресторану “Королівська пивоварня” у Львові, був співвласником будівельної компанії Avalon, яка зводить у Львові першу 25-поверхівку. У березні 2018 року Григорій Козловський відкрив на площі Ринок, 36 ресторан у 5-поверховій колишній польській “кам’яниці Гєлязиновській”. Крім того, йому належить Винниківська тютюнова фабрика, яку звинувачують у контрабанді та ухилянні від податків.

Для спостерігачів та експертів такий когнітивний кульбіт «свободівця» не став несподіванкою, адже тісне зрощення львівської «Свободи» з місцевим олігархатом відбулось давно. Наприклад, секретар Львіської міськради, «свободівець»  Маркіян Лопачак, за даними джерел, є кумом того ж таки Козловського, котрий, власне, і пролобіював його на цю посаду.

Читайте також: