Карантин в Україні: у "червоній" зоні зупинять громадський транспорт

На Львівщині невакцинованих громадян не пускатимуть у приміський транспорт

З 22 листопада на Львівщині заборонять здійснювати перевезення невакцинованих пасажирів (окрім осіб, які не досягли 18 років) автомобільним та залізничним приміським транспортом.

Про це поінформували у Львівській ОДА.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні обласної комісії ТЕБ і НС.

Для проїзду особи повинні мати такі документи:

  • Негативний результат тесту на COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2), зроблений не пізніше, ніж за 72 години до дня поїздки;
  • Документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації вакциною, яка дозволена Всесвітньою організацією охорони здоров’я;
  • Міжнародний, внутрішній чи іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію першою дозою вакцини (жовтий сертифікат) чи другою дозою (зелений сертифікат);
  • Свідоцтво, яке підтверджує, що людина одужала від зазначеної хвороби. Отримати документи можна за допомогою мобільного додатка Портал «Дія».

У ЛОДА додають, що обмеження не буде поширюватися на перевезення легковими автомобілями, в яких кількість пасажирів не має перевищувати 5 осіб (разом з водієм), без урахування дітей віком до 14 років.

Також на службові та/або орендовані транспортні засоби (ТЗ) підприємств, закладів та установ в межах кількості місць для сидіння і лише за маршрутом руху, про які проінформували органи Національної поліції не менш ніж за 2 дні; на пасажирів з автомобільним транспортом у міжнародному сполученні за наявності у них вказаних вище документів.

Додамо, що під час перевезення автомобільним транспортом перевізник має поінформувати пасажирів про запровадження нових карантинних обмежень, а при перевезенні залізничним транспортом – перевіряти наявність у пасажирів наявність визначених документів.

Нагадаємо, що останнє рішення Кабміну внесло більш жорстокі обмеження на міжобласних автобусних сполученнях, на залізниці та авіаперельотах. Відтак, від 21 жовтня всі пасажири, які хочуть подорожувати за межі своєї області, повинні мати Covid-сертифікат (одну дозу чи дві), іноземний Covid-сертифікат про щеплення вакцинами, документ про отримання однієї дози вакцини, міжнародне свідоцтво про вакцинацію, негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на Covid-19.

Після введення таких обмежень під час брифінгу 25 жовтня начальник управління транспорту та зв’язку ЛОДА Степан Рудницький попереджав, що рано чи пізно, вимагати документи можуть і на міських, і на приміських маршрутах.

Більше львівських новин читайте за посиланням: