«Це узурпація влади і свавілля!»: мешканці Солонківської ОТГ виступили проти незаконної забудови Дубневича

Біля стін апеляційного адміністративного суду, який розглядав скаргу голови Солонківської ОТГ Богдана Дубневича, відбулась акція протесту. До неї долучились мешканці сіл Зубра, Раковець, Малечковичі, Липники та інших прилеглих сіл, а також представники Конгресу українських націоналістів та партії «Сила і Честь».

Протестувальники вимагали залишити чинним рішення Львівського окружного адміністративного суду, який визнав протиправним та скасував рішення Солонківської сільської ради про затвердження детального плану території в селі Зубра.

Про це інформує кореспондент ІА «ПІКА».

27 січня апеляційний адміністративний суд Львова розглядав скаргу одіозного політика та голови Солонківської ОТГ Богдана Дубневича щодо затвердження детального плану території в селі Зубра. Як повідомляють «Наші гроші», йдеться про будівництво чотириповерхівки на вул. Василя Стуса, 18а в селі Зубра. Сама ж ділянка площею 0,4 га належить непублічному Сергієві Руденку і розташована недалеко від Сихівського району Львова, а також межує з територією між Зуброю та Пасіками-Зубрицькими, яку контролює родина Дубневичів.

На початку серпня 2021-го року жителі Зубри вже пікетували Солонківську сільську раду, вимагаючи припинити будівництво чотириповерхівки. А наступного місяця детальний план території, завдяки якому це будівництво стало можливим, був скасований судом. Не дивно, що голова Солонківської ОТГ Богдан Дубневич вирішив оскаржити це рішення в апеляційному адміністративному суді.

Біля його стін напередодні зібрались невдоволені мешканці громади. Один із протестувальників,  житель села Зубра Олег Подвірний, пояснює, що влада ОТГ лобіює будівництво, усупереч генеральному плану.

«Справа у тому, що мешканці села Зубра проти забудови багатоквартирних будинків там, де за генпланом передбачено присадибні ділянки. Богдан Дубневич, який сьогодні головує у Солонківській ОТГ, почав віддавати ці землі під зведення багатоповерхівок. І так в усіх селах громади. Наприклад, на сусідній вулиці від нас вже має з’явитись будинок на 100 квартир. Ця ділянка спочатку належала самому Дубневичу, потім, під час суду, він її переписав на свою дружину, а згодом і на свого юриста Сергія Руденка. Забудовник – просто шахрай, а Дубневич його покриває. Згідно з проектом, будинок має мати аж 4 поверхи – цього не витримають ні дорога, ні інфраструктура, ні каналізація. Це ж 100 сімей, 100 автівок і де це розмістити – невідомо. Але це тільки одна локація, а таких в ОТГ багато», – розповів Олег Подвірний.

Крім того, він стверджує, що голова ОТГ Богдан Дубневич порушує одразу кілька законів, зокрема й про громадські слухання.

«Всі ці забудови розпочались без громадських слухань, нас просто проігнорували. Є постанова Кабміну від 2011-го року №555 «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань», де все описано в деталях, і є закон про місцеве самоврядування. На основі цих документів влада має прийняти думку громади. Ми ще у серпні на сесію Солонківської сільської ради принесли петицію, яку підписали мешканці 100 будинків. У ній ми вимагали просто дотримуватись закону, який вже давно прописаний. Натомість нам дали відповідь, що на офіційному сайті Солонківської ОТГ з’явиться інформація про громадські слухання, але цього не зроблено до сьогодні. Окрім того, влада порушує й інший закон – всі ці питання виносяться на позачергові сесії, які проводяться після 17:00. Таким чином і ухвалюють подібні рішення. Нагадаю, що розглядати земельні питання на позачергових сесіях – це порушення законодавства. Натомість у раді ОТГ сидить 26 депутатів, 22 з яких є партнерами і друзями Дубневичів, і ухвалюють вигідні для нього рішення. Це свавілля і просто узурпація влади!», – додав житель Зубри.

Проте, суд переніс своє засідання, що втішило учасників акції. За їхніми словами, вони не збираються зупинятись на досягнутому та хочуть скасувати усі незаконні забудови у Солонківській ОТГ.

«Тут ми дуже активні та йтимемо до кінця. Ми дякуємо політичній партії «Сила і Честь», яка нас підтримала, тож це питання вийшло на новий рівень. Це дало свій результат, бо суд нас злякався, у зв’язку із чим переніс слухання на 17 лютого. Ми знаємо, що апеляційний суд може ухвалити рішення за один день, тому це наша невеличка перемога. Ми розуміємо, що судді, імовірно, вже взяли якийсь хабар чи щось схоже, але не посміли піти наперекір громаді. Нагадаю, що в Окружному суді ми виграли «в одні ворота», так само мало б бути і тут. Ми всю цю ситуацію триматимемо під контролем, у разі потреби будуть нові акції та дуже сподіваємось, що суд прислухається до громадян. Ми переконані, якщо переможемо тут, то зможемо перемогти й в інших справах про незаконні забудови, які хочуть реалізувати без згоди громадськості», – підсумував Олег Подвірний.

Читайте також: