Юрист одіозного депутата Козловського намагається скасувати межі історичного ареалу Львова

Компанія «Лемберг Медікал Центр», інтереси якої представляє скандальний депутат ЛМР Олексій Різник, подала позов і хоче визнати протиправним затвердження меж історичного ареалу Львова. 

Про це свідчить ухвала від 30 вересня 2021 року, повідомляють «Наші гроші».

У четвер, 30 вересня, суддя Львівського окружного адміністративного суду Оксана Карп’як відкрила відповідне провадження. Мова йде про оскарження рішення «Про затвердження меж історичного ареалу та зони регулювання забудови міста Львова». Це рішення виконавчий комітет ЛМР затвердив у грудні 2005 року. Це – основний документ Львівської міськради для регулювання забудови в історичній частині міста.

«Лемберг Медікал Центр» в суді представляє «грішин юрист» Олексій Різник – найбагатший депутат Львівської міської ради від партії «ЄС» та очільник комісії архітектури, містобудування та розвитку територій. У коментарі він зазначив, що фірма оскаржує рішення, тому що «воно затверджене з порушеннями». Підготовче засідання у справі призначили на четвер, 28 жовтня цього року.

Що цікаво, директором «Лемберг Медікал Центр» є депутат Львівської обласної ради від «ЄС», фігурант журналістських розслідувань та численних скандалів Григорій Козловський. Раніше він був депутатом ЛМР. Ця фірма орендує ділянку на вул. Раппапорта, 6 – в межах історичного ареалу міста. Компанія збудувала там приватний медичний центр, власником якого у квітні став однорічний син Григорія Козловського – Ярема.

Компанія «Лемберг Медікал Центр» до недавна належала дружині депутата Козловського Юлії, проте нещодавно односібним власником став Євген Лобов.

До слова, це вже не перша спроба фірми «Лемберг Медікал Центр» судитися з Львівською міською радою про межі історичного ареалу Львова. У 2020 році суддя Ірена Гулкевич повернула компанії позовну заяву через те, що Олексій Різник не додав документи, які підтверджують його повноваження підписувати позов фірми.

Із будівництвом медичного центру на вул. Якова Раппапорта, 6 пов’язані декілька судових спорів. Наприклад, компанія «Лемберг Медікал Центр» хоче скасувати припис Міністерства культури України, в якому зазначена вимога зупинити будівництво медцентру. Станом на 12 жовтня розгляд справи продовжили. Водночас дозволи на будівельні роботи цієї будівлі намагається оскаржити представництво американського об’єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу. Пов’язано це з тим, що ділянка розташована на території давнього єврейського кладовища.

Нагадаємо, що нові межі історичного ареалу Львова ще до січня 2019 року мало затвердити Міністерство культури та інформаційної політики України. Для цього Львівська міська рада мала подати такий документ, як історико-архітектурний опорний план. Довгий час процес затягували, бо, зокрема, хотіли затвердити межі історичного ареалу й на сесії міської ради. Але 7 жовтня депутати не погодили цієї ухвали, «за» проголосувало лише 28 присутніх. При цьому Олексій Різник не голосував за це, заявивши на початку засідання сесії про конфлікт інтересів – у нього є нерухомість в центрі міста.

Читайте також:

Львівська ганьба Порошенка: «грішин юрист» Олексій Різник