Український уряд нещодавно продовжив посилений карантин до кінця червня, проте лише «на папері».
Ще півтора року тому у світі розпочалась пандемія коронавірусу, проте триває вона й досі. Друга хвиля цієї хвороби накрила світ на початку 2021-го року, у зв’язку із чим держави знову закрили свої кордони, масово проводять вакцинацію населення і просилили усі норми карантину.
Жорсткий локдаун не оминув і Україну: 21 квітня Кабінет міністрів продовжив режим надзвичайної ситуації через пандемію коронавірусу в Україні до 30 червня. Проте у той час, коли усі цивілізовані держави найжорсткіші норми ввели саме на великодні свята, в Україні все навпаки: церкви будуть працювати на свята, а закладам дозволили відкрити літні тераси. Здавалось би, на свіжому повітрі при дотриманні соціальної дистанції це абсолютно безпечні речі, проте в Україні, на відміну від Європи, ні муніципальна, ні центральна влада не контролює цього питання: люди поводяться, як хочуть, перебувають де хочуть і абсолютно ігнорують усі правила та обмеження.
Наприклад, у Чехії за дотриманням правил стежать 26 тисяч поліцейських, яким допомагають близько чотирьох тисяч чеських військових. За порушення правил локдауну особа зобов’язана заплатити штраф від 10 тисяч до 20 тисяч крон. У перерахунку це від 460 до 920 доларів.
Якщо ви захочете порушити правила карантину в Німеччині, то заплатите щонайменше 50 євро. Що цікаво, лише у семи найбільших містах ФРН було відкрито понад 35 тисяч проваджень і порушники сплатили понад 3 млн. штрафів.
У Франції із цим ще суворіше: якщо ви порушули правила раз, то сплатите від 135 євро. Якщо ж ви є систематичним порушником, то можете навіть сісти за ґрати на термін до 6 місяців.
Що стосується Англії, то там теж все серйозно. Мінімальний штраф за перше порушення карантину на Туманному Альбіоні становитиме тисячу фунтів стерлінгів (близько 1100 євро). Якщо порушення умов карантину скоєно повторно, то на порушника чекатиме грошове покарання у розмірі до 10 тисяч фунтів.
В Україні формально також діє система штрафів та покарань. Так, у березні Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо запобігання поширенню коронавірусу. Тоді запровадили штраф від 17 тисяч до 34 тисяч грн. за порушення правил карантину. З 6 квітня в Україні набула чинності нова постанова Кабміну, яка зокрема забороняє перебувати у громадському місці без захисної маски або респіратора.
Здавалось би, все, як у цивілізованих країнах, проте є одне «але»: у той час, коли поліція та навіть військові європейських країн дбають про дотримання усіх норм карантину, в Україні із цим значно м’якше. Іноді складається враження, що ВР та уряд не ухвалюють закони та постанови, а пишуть «побажання», дотримуватись яких треба за бажанням.
Отож, як люди дотримуються карантинних обмежень у Львові – дивіться у відео.