Новини, аналітика, ексклюзив – у нашому Телеграм-каналі! Приєднуйтесь! https://t.me/informagenstvopica
«Вітраж розсипався під руками, мав багато різних дефектів, сколів. Спайка між елементами була знищена. Відтак, просто захистити його щитам, аналогічно до того, як це зробили в інших храмах, неможливо. А найменша ударна хвиля чи буревій його б зруйнували», – розповіла реставраторка Марія Шумська-Барвінок.
Реставраційні роботи – складні, адже потрібно вивчити кожен елемент, знайти і зафіксувати усі дефекти, подбати про належне кріплення.
«Особливістю таких вітражів є те, що велика частина кольору отримана за допомогою нанесення чорної та коричневої фарб на кольорове скло. Такий тип декору робить вітраж дуже важким у процесі реставрації, оскільки фарбовий шар тонкий і значно делікатніший, аніж скло, забарвлене в основній масі», – зазначили в управлінні охорони історичного середовища ЛМР.
Храм святого Іоана Золотоустого, колишній костел Найсвятішого Серця Ісусового і монастир францисканок, розташований на вул. М. Лисенка. Автор проєкту – архітектор Юліан Захарієвич. У інтер’єрах збереглись усі три вітражі, виготовлені у Мюнхені фірмою Ф. Маєра у 1887-1889 рр. Центральний – зображує Найсвятіше Серце Ісуса, бокові вітражі присвячені св. Меланії і Архангелові Михаїлу. Вітраж у круглому вікні на фасаді церкви зображує Непорочне Зачаття.
За останні 10 років у пам’ятці відновили шпиль, дерев’яні двері, відреставрували дахи.
Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням:
- Курс долара, можливий дефолт і ріст цін: що очікує українців найближчим часом?
- Генерал Романенко: «Росіяни готують наступ на півдні України, американці «прокидаються»
- Російські ракети з території білорусі: як нам відповісти?
- Яким чином і коли ми деокупуємо Крим?
- Куди може втекти путін, якщо програє війну з Україною?