Профспілки-роботодавці-влада: «дуже конкретна розмова»

20 грудня відбулась робоча зустріч між представниками львівських профспілок та роботодавців як двох сторін соціального діалогу.

Під час зустрічі її учасники, зокрема, голова Об’єднання профспілок Львівщини Роман Дацько та голова ради Львівського обласного об’єднання організацій роботодавців Іван Ривак обговорили перспективу горизонтальної співпраці між профспілками та роботодавцями.

Про це інформує кореспондент ІА «ПІКА».

Виконавчий директор Львівського обласного об’єднання організації роботодавців Михайло Яворський розповів про головні висновки та плани, які будуть втілюватись протягом 2022-го року.

«Серед наших планів є налагодження співпраці з об’єднаними територіальними громадами області, зокрема у гірських районах. Крім того, ми хочемо створити нові робочі місця в ОТГ – це те, що нас зараз найбільше хвилює. Наступного року ми також запланували ділові контакти з громадами задля напрацювання інвестиційних проектів. Це дуже непроста робота, але вона взаємовигідна», – пояснив він.

Михайло Яворський також додав, що до цього діалогу постійно приєднується і Львівська обласна державна адміністрація, яка є третьою стороною співпраці.

«У березні була підписана тристороння територіальна соціально-економічна угода. Її підписали ЛОДА, Львівське обласне об’єднання організації роботодавців та Об’єднання профспілок Львівщини. Тобто, діалог «влада-роботодавці-профспілки».  Ми обговорювали й те, як цю угоду наповнити конкретним змістом у 2022-му році. Ми хочемо її актуалізувати, закласти економічні проекти, соціальний захист працівників тощо», – розповів Яворський.

Окрім того, виконавчий директор Об’єднання роботодавців наголосив на необхідності співпраці з молоддю.

«Третє – це співпраця з молодіжними середовищами Львівщини, зокрема із системою професійно-технічної освіти, студентами та учнівською молоддю. Ми вже маємо певні напрацювання, які треба розвивати і примножувати», – додав він.

«А ще в ході дискусії ми напрацювали певні рекомендації та пропозиції, підбили підсумки діяльності протягом 2021-го року та обмінялись думками щодо подальшої роботи.  Розмова загалом була дуже конкретна, виступали як люди від бізнесу, так і від профспілок. Наразі ми це все обдумуємо і обов’язково включимо у план нашої роботи на новий рік», – підсумував заступник голови ради Львівського обласного об’єднання організацій роботодавців Василь Ільків.

Нагадаємо: