«Олігархи – це точно не про нас»: Ігор Смешко зустрівся з представниками та симпатиками партії «Сила і честь» у Львові (фото)

У п’ятницю, 8 жовтня, очільник політичної партії «Сила і честь» Ігор Смешко зустрівся із однопартійцями та усіма охочими у Львові. Дійство відбулось у Львівському державному палаці естетичного виховання учнівської молоді. Зустріч розпочалась із того, що всі присутні виконали Державний гімн України.

Про це інформує кореспондент ІА «ПІКА».

Після того Ігор Смешко виступив із фундаментальною промовою, під час якої він артикулював основні напрямки руху та розвитку як самої партії, так і держави в цілому.

Розпочав він із того, що “Україна – це європейська держава, менталітет жителів якої відповідає цьому”.

Україна – майбутнє Європи і немає іншої європейської нації, яка б внесла такий вклад у розвиток культури цього континенту

«Я працював дипломатом понад 10 років, зокрема у таких демократичних країнах як Франція, Німеччина, США, Швейцарія та багато інших. Наш народ і країна не заслужили бути у такому стані, в якому перебувають зараз. Ми маємо прекрасний народ і ми є чистими європейцями. На відміну від нашого північного сусіда, ми ніколи не ставили собі питання: “Куди іти: в Азію чи в Європу?”. Україна – майбутнє Європи і немає іншої європейської нації, яка б внесла такий вклад у розвиток культури цього континенту. Саме від України залежатиме майбутнє всієї Європи», – сказав Смешко.

Також політик виділив головні умови, за якими можна судити про рівень життя в країні та на реформування яких орієнтується «Сила і честь». Це рівень культури, освіти, економіки та медицини.

«Існують першочергові маркери, які свідчать про рівень життя в цілому. Перший – це культура, наука та освіта. Другий – економіка. Тоді система охорони здоров’я, екологія і демографія. Саме на ці речі партія «Сила і честь» буде перш за все звертати увагу, коли прийде до влади. Це головне», – розповів політик.

Пізніше політик сконцентрувався на проблемах України, головними з яких, на його думку, є криза інституцій держави та слабка економіка.

Головна наша проблема – це криза державних інституцій

«Головна наша проблема – це навіть не війна на сході. Головна проблема – це криза державних інституцій. Це корупція, яка виходить на рівень вседержавної. Саме наша країна є найбільш корумпованою серед усіх європейських держав», – заявив Ігор Смешко.

«Друга – це економіка, яка неспроможна дати людям право на працю та відповідну винагороду за цю працю. І, що найгірше, в нашого уряду немає жодної стратегії, як із цим боротись. Демократія – це верховенство права та процедури для всіх. Порушення цієї догми з боку наших можновладців – це кінець європейського життя», – пояснив політик.

Згодом він наголосив на неприпустимості торгувати з Росією під час війни на сході України та за умов анексії Криму. Як приклад  навів продаж титану в РФ.

«Республіканці у США проголосували, аби Америка стала менше купувати титан у Росії та Китаю і налагодила стратегічну співпрацю з Україною. Натомість, згідно з останніми звітами РФ, вони отримували титан з України. Під час війни! І аж тоді його продавали у США. Це нонсенс!», – сказав Смешко.

Другим питанням, яке «Сила і честь» порушуватиме в парламенті, буде медицина та медична реформа. За словами лідера партії, ця галузь наразі перебуває у жахливому стані й це необхідно змінювати негайно.

«Це програмне положення нашої партії. Охорона здоров’я не може базуватись виключно на приватному секторі, це завдання і тема, якою держава має займатись перш за все. Ще раз наголошую: ми одна з найбагатших країн світу з огляду на ресурси і ми можемо на 100% забезпечити цю галузь за кошт держави. Крім того, у нас прекрасна медична школа. Багато наших фахових лікарів їдуть за кордон. Хіба це нормально для нас? Скоро буде загрозливо звертатись до лікаря, оскільки найкращі наші медики працюють не в Україні», – пояснив Смешко.

Крім того, Ігор Смешко вважає, що майбутнє України у новітніх технологіях та інноваціях.

«Пригадайте Китай 1990-го року і порівняйте із тим, що є сьогодні. Вони на свій ринок допускають лише технології 2-3-річної давності, не старіші. Завдяки цьому і працьовитому та законослухняному суспільству вони зуміли зробити справжнє диво», – розповів він.

Згодом зустріч перейшла у режим діалогу, де кожен охочий мав нагоду поставити питання Ігорю Смешку, на які він відповідав протягом 2,5 годин.

Першим питанням стало, як він бачить політичну систему, яка буде найкраще підходити Україні.

«Наша партія заснована на ідеології. Якщо сьогодні не буде мене, то наша ідея житиме далі. Правдива демократія – це диктатура одного закону для всіх і її завжди будували консерватори. Вони також розуміли, що необхідною є і друга половинка – ліберально-демократична опозиція. Але зауважте: демократична! Вона також має сповідувати верховенство права. Ми при владі – ви нас контролюєте, ви при владі – навпаки», – пояснив політик.

Звісно, не обійшлось і без питань, які найбільше турбують українців, – тарифи. Кілька присутніх запитали очільника партії про те, як «Сила і честь» планує боротись із подорожчанням газу для пересічного українця. Він відповів, що Україна є повністю самодостатньою в цьому плані.

Україна має достатньо природного газу, аби забезпечити не лише себе чи свою промисловість

«Україна має достатньо природного газу, аби забезпечити не лише себе чи свою промисловість, а й для того, щоб його експортувати за кордон. Перший ланцюжок постачання газу в найбільші міста Радянського Союзу (Москва, Курськ, Орел) починався із Західної України. Перші московські «примуси» замінили на газові плити, які працювали на українському паливі. У 80-х роках минулого століття ми видобували близько 85 млрд. кубометрів газу і постачали в Росію. Сьогодні ж ми не маємо жодної інформації, що ми продовжуємо видобувати газ. Ще у 2003 році, коли я обіймав посаду першого заступника Секретаря РНБО України, я підготував закон про єдину систему державного моніторингу енергетичних ресурсів та тарифів. Ще за часів другого президента ми провели експеримент у трьох областях і довели, що тарифи ще тоді були завищені у 7-8 разів. Уряд не має жодної системи підрахунку, скільки газу, електроенергії чи тепла ми виробляємо. Як можна формувати економіку, якщо у вас немає базової цифри? Це неподобство! А Україна дійсно може ні від кого не залежати у цьому питанні», – відповів Смешко.

Після того політик розповів про те, як він та його політсила комунікує із сучасною владою України. За словами Смешка, «Слуги народу» на контакт не йдуть.

«Ми не лише рекомендуємо, ми звертаємось із відкритими листами до президента і Верховної Ради. Востаннє ми просили пояснення, що таке інвестиції, фінансовий капітал і яку модель економіки нам варто робити. Ми також звертались зі схожими  листами з безліччю питань: переформатування правоохоронної системи, включно з СБУ, реформування Збройних Сил тощо. Проте нас не чують», – сказав Ігор Смешко.

«Сьогодні ми розуміємо, що за нас ніхто воювати не буде, у нас немає союзників, ми залишились сам-на-сам проти другої ядерної держави у світі із найбільшою армією в Європі.

Що з цим всім робити? Нічого надзвичайного. Як казали у древньому Римі, «Сила застерігає, слабкість провокує». Армію потрібно будувати для стратегічної оборонної операції. Це багато ешелонів резервів та готовність суспільства захистити себе і свою територію. Наприклад, Швейцарія має 55 тис. осіб у постійному війську, але за 2-3 дні розгортають півмільйонну армію, яка прекрасно готова до оборони. Тому нам необхідно реформувати міністерство оборони, як у Швейцарії», – пояснив політик.

Про питання російсько-української війни голова партії «Сила і честь» також не забув. На думку Ігоря Смешка, нам варто нарощувати сили армії, щоб Росія нас поважала.

Варто накопичувати сили, бо наша слабкість буде для них «зеленим світлом»

«Варто накопичувати сили і не провокувати Росію. «Не провокувати» у тому розумінні, що наша слабкість буде для них «зеленим світлом». На жаль, у нас перемагав не Майдан, а сцена Майдану – діячі розмовного жанру. Наш ворог – керівництво Росії, яке досі дотримується азійської форми диктатури. Воно поважає лише силу. Ще Вінстон Черчіль писав, що не бачив іншої країни, яка б так поважала військову силу. До держав, які її не мають, Москва проявляє зневагу і навіть нахабність. Тому ми маємо бути сильними і тоді Кремль навіть не подумає на нас нападати», – сказав він.

Крім того, Смешко заявив, що «Сила і честь» не фінансується і не бажає фінансуватись із кишень олігархів. За його словами, це неприпустимо для цієї політичної партії.

Ми партія середнього класу, яка буде дбати у першу чергу про малий та середній бізнес

«Думаєте, не було пропозицій? Звісно були! Але для чого мені під час моєї «другої молодості» забруднювати власне ім’я? Так, без бюджету і фінансів неможлива жодна політична діяльність. Але мені не все одно, звідки їх брати. Ми порадились з моїми рідними, однодумцями та соратниками і вирішили, що ми партія середнього класу, яка буде дбати у першу чергу про малий та середній бізнес. Якщо такий бізнес захоче нас підтримати, то будь ласка! Але він не має бути пов’язаним із криміналітетом, натомість бути патріотичним і таким, який не знищить нашу репутацію та горде ім’я. Але олігархи – це точно не про нас», – заявив Ігор Смешко.

Також присутні заторкнули ще одну важливу для України тему – Будапештський меморандум. На думку Смешка, для того, щоб інші країни дотримувались його умов, необхідно нам самим порушувати це питання.

«Це єдиний міжнародний договір, який є обов’язковим до виконання згідно з Віденською конвенцією. Нам гарантували незастосування проти нас не лише ядерної, а й економічної, дипломатичної та іншої сили. Проте механізм реалізації цих гарантій не прописаний. Це не означає, що він необов’язковий до виконання, його можна прописати додатково, оскільки стались обставини, які фактично підтверджують, що ці гарантії не спрацювали. Крім того, ми надали величезну послугу США – зняли одну із ядерних загроз для них. Америка на цьому зекономила близько трильйона доларів за весь цей час. Ми маємо право вимагати компенсацію за надані послуги! Але якщо ти молиш Бога про виграш у лотереї, то купи хоча б один білет. Де наша офіційна дипломатична нота про скликання консультації? Де наші намагання укласти додаткову угоду, в якій буде прописаний механізм дотримання меморандуму? Тому це питання – це у першу чергу наш «головний біль», – розповів Ігор Смешко.

Загалом зустріч тривала понад 3 год. Під час відповідей Ігор Смешко неодноразово зривав оплески та овації усіх присутніх.

Наприкінці заходу голова партії вручив партійні квитки новим членам політичної партії «Сила і честь».

Роман Гурський, ІА «ПІКА»