«Немає сильного лідера»: політик розповів, коли малий та середній бізнес в Україні буде розвиватись

Голова львівської міської організації ПП  «Сила і честь» Василь Ільків розповів, що потрібно, аби малий та середній бізнес в Україні зміг розвиватись.

Про це сказав ІА «ПІКА».

За його словами, найбільша наша проблема – це розкрадання коштів, зупинка якого змогла б акумулювати гроші для росту економіки.

«За найпростішими підрахунками, у нашій державі розкрадається від 5-ти до 10-ти бюджетів. Тобто, гроші в України є. Нам слід позакривати всі офшорні зони, відсунути від влади криміналітет (бо по-іншому це не назвеш) і за всі кошти, які акумулюються тут, можна спокійно змінити всю систему влади. Тобто, якщо ці кошти вивільняться і запрацюють безпосередньо на державу, то кожен українець це відчує одразу ж. Вчителі, науковці, лікарі, винахідники – у першу чергу. Економіка України не те що зросте, вона просто «вилетить у космос». Одна тільки митниця забирає 5-10 мільярдів доларів на рік, а ми за 1-2 мільярди змушені «кланятись» МВФ. Всі ж розуміють, як у нас що працює і як воно має працювати, але нам недоступний механізм реалізації.

Уся справа в тому, що у нас просто немає сильного лідера, який скаже «стоп!». Таке робиться за місяці часу, а не за роки. Якщо повертатись до мого прикладу про ресторан, то там робота змінюється за один день, а в масштабах держави це мало б тривати лічені місяці», – пояснив Василь Ільків.

Крім того, він акцентує на тому, що сучасна українська влада не є проукраїнською. Якби було по-іншому, то й допомога б спрямовувалась на свого виробника.

«Національний інтерес України має бути національним, а в нас він підмінюється інтересом кількох українців. Візьміть, для прикладу, конституції Норвегії чи Ізраїлю – там все чітко прописано. Там у першу чергу відстоюються права та свободи корінного населення держави. Якщо, умовно, ми сьогодні не маємо квасолі, то ми її купуємо і відразу ж плануємо, як її засадити у нас. Для цього є маса допоміжних речей, як наприклад безвідсоткові кредити і таке інше. Все дуже просто. Потрібна лише воля. І українцям, особливо під час виборів, вже час навчитися розрізняти, у кого вона дійсно є, а хто лише займається пустопорожніми балачками», – додав Василь Ільків.

Більше детально читайте у матеріалі: Хто врятує малий і середній бізнес: балачки та реалії