Ми маємо бандитсько-олігархічно-феодальну країну. Це треба негайно змінювати, – політик

Сьогодні ми маємо бандитсько-олігархічно-феодальну країну. Це треба негайно змінювати. До того ж, ми нічого не доб’ємось, якщо змінимо конкретного виконавця, бо треба демонтувати всю систему влади, де пріоритетом буде малий і середній бізнес, а олігархи будуть позбавлені впливу на державу. Нормальна влада має бути зацікавленою, аби вчитель, лікар і військовий мали зарплату, а студент – стипендію.

Про це ІА «ПІКА» розповів голова львівської міської організації ПП  «Сила і честь» Василь Ільків.

“Це можна порівняти із бізнесом. Якщо у моєму ресторані люди не працюють належним чином, а хтось ще й краде, то звісно, що заклад не буде працювати нормально. Причому, справі не зарадити, якщо я звільню конкретного працівника, тут треба звільняти всіх, створювати інші умови праці та набирати усіх працівників заново. Те саме стосується сучасної влади – обличчя нові, «схеми» старі», – пояснив він.

Також, Ільків вважає, що як Петро Порошенко, так і Володимир Зеленський мали свої підстави, аби не підтримувати малий та середній бізнес. Щоправда, ці підстави різні:

«В Петра Порошенка та Володимира Зеленського є об’єктивні причини сприяти та не сприяти малому і середньому бізнесу. Перший – сам олігарх, він оточив себе такими ж людьми і розвиток менших бізнесів був йому просто невигідний. Так, він щось зробив для культури, але відсотків на 80 він все одно залишився тим самим бізнесменом.

Що стосується Володимира Зеленського, то він взагалі заявив, що в Україну повернуться усі наші заробітчани. Обдурив: немає ніякого напливу українців всього світу. Для підприємництва він намагається щось робити у демократичний спосіб, проте він не змінює самої системи. Оцей антиолігархічний закон може стати початком боротьби, але я вважаю, що до влади має прийти інша людина. Володимиру Зеленському бракує такої «правої руки», яка буде все це робити, бо він самотужки нездатний і не має відповідної команди. У нас всі знають все про бізнес і походження грошей, але ніхто нічого не може вдіяти. Наприклад, сильна рука, маючи команду, може із цим всім навести лад, але я наголошу, що має відбутись зміна всієї системи влади. На цю роль міг би підійти Ігор Смешко. Наприклад, ми також мусимо перейти на іншу систему оподаткування, але нам цього не дозволяє та ж система на чолі з олігархами. А також отаке «доїння» бізнесу – це найпростіший спосіб наповнити казну», – розповів експерт.

Більше детально читайте у матеріалі: Хто врятує малий і середній бізнес: балачки та реалії