За даними Міністерства оборони України, вже не перший день підрозділи білорусі на Волинському та Поліському напрямках посилюють ділянку кордону з Україною у брестській та гомельській областях. Вони намагаються вести повітряну розвідку у прикордонних з Україною та Польщею районах, проводять навчання та концентрують свої військові підрозділи вздовж південного кордону.
Саме тому Львівщина почала готуватись до ймовірного нападу з боку білорусі. Для цього на Львівщині зводяться додаткові інженерні та оборонні мережі, а жителям області потрібно бути готовими до посилення ракетних та авіаційних ударів, про що під час брифінгу розповів перший заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик.
“Наші завдання дуже прості, але вимагають кропіткої роботи. Передусім, це злагодження всіх сил і засобів як правоохоронного блоку, так і військових, щодо координації планів відсічі агресії з білорусі. Також це налагодження взаємодії з сусідніми областями, зокрема, з Волинською, в частині скоординованих дій”, – сказав Годик.
Військовий експерт Петро Черник розповів, якою є білоруська армія та чи варто нам очікувати її вторгнення на територію України.
Про це він розказав у інтерв’ю для ІА «ПІКА».
- Налагодження військової взаємодії з сусідніми областями та будівництво укріплень – це заходи безпеки чи підготовка до реальної війни?
Хоч вона і нечисельна, але армія білорусі буде використана путіним у цій війні
Ні, це реальна підготовка до війни. Ба більше, треба нагадати, що насправді ми вже давно перебуваємо у стані війни з білоруссю, бо саме з території цієї країни здійснено величезну кількість ракетних пусків по Україні. Хіба це не війна? Ці ракети б’ють по нашій інфраструктурі – як воєнній, так і цивільній. лукашенко – це загнаний звір і він не має вибору чи можливості втекти. Він нелегітимний та нелегальний правитель своєї країни, тому діватись нікуди. владімір путін почав цю авантюрну війну, йому потрібна підтримка, станом на зараз російські воєнні ресурси вичерпуються і армія білорусі є для нього хорошим інструментом для відтягнення наших сил. Крім того, нарощування страху і хаосу в Україні – це ще одна мета, яку переслідує кремль. Тому хоч вона і нечисельна, але армія білорусі, буде використана путіним у цій війні.
- Наскільки боєздатна білоруська армія та якою є її чисельність?
Цього ніхто не може сказати точно. До того ж, боєздатність – це дуже специфічний термін. Так, ця армія невелика, але її достатньо, аби відтягнути від сходу України одну, дві чи навіть три батальйонно-тактичні групи ЗСУ. Звісно, це військо не має бойового досвіду, але це не грає жодної ролі, бо його завдання, як я вже казав, це відтягти наші сили на північ України і посіяти хаос.
- Чому відсутність досвіду білоруських військових не гратиме ролі?
Поразка путіна в Україні дорівнює його фізичній смерті, тому він просто кине їх у бій, аби відволікти нас
Хіба для імперіаліста таке може мати значення? росія і так вже кидає на війну людей, які взагалі не мають жодного військового досвіду. Тут не варто шукати якийсь раціоналізм, бо рф так не мислить. Московський імперіалізм просто б’ється за своє виживання та й все. Поразка путіна в Україні дорівнює його фізичній смерті. Він не буде думати про чиюсь боєздатність у такому смертельному поєдинку. Він просто робить все можливе для свого виживання. Тому його не цікавить досвід чи вміння солдатів з білорусі, він просто кине їх у бій, аби відволікти нас.
- Які напрямки, найімовірніше, використовуватиме білорусь для нападу?
Не здивуюсь, якщо це буде десантування з гелікоптерів навіть у бік Львова
Це цікаве питання. На мій погляд, це не буде Волинь і взагалі захід України. Я не уявляю, як вони танковими колонами пройдуть крізь густину лісів Волині та болотисту місцевість Рівненщини. Тому я вважаю, що білоруси будуть рухатись дорогами. Найімовірніше, ця армія піде в напрямку Києва та Чернігова. Але ще у перші тижні війни ми навчились воювати на дорогах. У нас, завдяки західним партнерам, є достатньо протитанкових засобів типу «Javelin» чи «NLAW», наші інженерні споруди обладнані добре і я вважаю, що ЗСУ будуть набагато ефективнішими в таких боях.
Проте все вищесказане – це лише здогади. Наш противник має вкрай специфічну логіку й мислення, тому важко точно передбачити, яким чином він буде здійснювати цю військову операцію. Приклад Чорнобаївки довів, що їхнє мислення виходить за межі раціоналізму, а значить ми маємо очікувати чого завгодно. Не здивуюсь, якщо це буде десантування з гелікоптерів навіть у бік Львова. Тому треба ретельно готуватись до всього можливого і переконаний, що наша армія так і робить.
- Скільки наших сил необхідно, аби стримати напад білорусі?
Це питання, на яке немає відповіді. Якщо я це скажу, то ми дамо ворогу інформацію, якою йому не варто володіти. Але наголошу: все, що необхідно, готується і ми маємо, чим зустріти білоруську армію.
- То чи зважиться білорусь на повномасштабний наступ на Україну?
Ми робимо все необхідне, аби у разі їхньої атаки зробити ціну такого наступу неприйнятною для білорусі
Ймовірність рівно 50/50. Цього неможливо передбачити і ми не знаємо, чи піде їхнє військо на нас із відкритою війною. Але ми робимо все необхідне, аби у разі їхньої атаки зробити ціну такого наступу неприйнятною для білорусі.
Роман Гурський, ІА «ПІКА»